Çevreci fikirleri dev girişimlere dönüştürme fırsatı veren Climate Launchpad yarışmasının Türkiye’deki ilk eğitim kampı, 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Climate Launchpad Yarışması 2016 Türkiye Eğitim Kampı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, dünyanın en geniş katılımlı çevreci fikir yarışması Climate Launchpad 2016’nın eğitim kampı, dünyaca ünlü Berkeley Haas’ın öğretim üyesi Frans Nauta liderliğinde; Climate Launchpad 2016’nın Türkiye ülke liderliğini yürüten Ertan Özel, İçten Eraybat ve Pınar Şardar’ın katılımıyla gerçekleşti. Eğitim Kampı, mekan sponsoru Impact Hub İstanbul’un yanı sıra “İkram Sponsoru” Banvit ve “İçerik Sponsoru” EY Türkiye tarafından da desteklendi. 

 

Ön elemeyi geçerek ülkemizin bu yıl ilk kez dahil olduğu Climate Launchpad Yarışması Türkiye Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazanan ekipler ve üyeleri, iki günlük eğitim kampı boyunca çeşitli alanlarda aldıkları derslerle iş fikirlerini projeye aktarma sürecinene adım atmış oldu. Yarışmacılar, 10 Ağustos’ta İstanbul’da düzenlenecek ülke finaline dek çevreci iş fikirleri üzerinde çalışmalarını sürdürecek. Pazar analizi, fikirlerine en uygun pazarların seçilmesi, gelir modelleri, iş fikirlerinin iklim değişikliğine olacak etkilerinin ayrıştırılması, rakiplerle mücadele yöntemleri, potansiyel müşterilere ulaşma kanalları ve etkin sunum teknikleri gibi konularda eğitim gören katılımcılar, finale dek alanında uzman isimlerden danışmanlık alma imkanına da sahip bulunuyor.

Yerel Haberler